Aan het woord: Arie van SVO

 

Al 13 jaar een vertrouwd gezicht bij Kobus

Wie bij Kobus een MBO-opleiding volgt, heeft grote kans om les te krijgen van Arie (65 jaar). Als vaste huisdocent verzorgt Arie al ruim 13 jaar namens SVO Vakopleiding Food lessen op onze locatie in Dutch Fresh Port. In al die jaren heeft hij honderden studenten zien uitgroeien tot vakmensen. We namen een kijkje “in de keuken” van een docent die nog altijd met dezelfde energie voor de klas staat als op zijn eerste lesdag.

 


Nooit te oud voor een nieuwe uitdaging

Arie begon ooit achter het stuur van een vrachtwagen en werd later logistiek teamleider. Toen hij na een hartinfarct afscheid nam van de zware ploegdiensten, werd hij fulltime praktijkbegeleider in een groentesnijderij via SVO. Zijn talent voor coachen en begeleiden viel meteen op. Niet veel later maakte hij op 53-jarige leeftijd een bijzondere carrièreswitch door zijn onderwijsbevoegdheid te behalen. In 2013 gaf hij zijn allereerste MBO-les bij Kobus.

Veel meer dan alleen docent

Wie denkt dat Arie alleen lesstof behandelt, heeft het mis. Arie begeleidt de studenten op meer vlakken dan puur kennis overdragen.

 

Studenten kloppen bij hem aan met vragen over hun studie, maar soms ook met persoonlijke uitdagingen. Zoals financiële zorgen of problemen thuis. Als mentor biedt Arie altijd een luisterend oor. Juist die betrokkenheid maakt volgens hem het verschil. Werken én leren is niet altijd makkelijk. Door in gesprek te gaan met zijn studenten, voorkomt Arie dat ze afhaken en vergroot hij de kans dat ze hun diploma halen.

 

Ook nu zijn pensioen langzaam dichterbij komt, blijft zijn energie voor het vak onverminderd groot. Naast het geven van lessen, denkt hij ook mee over nieuwe opleidingsprogramma’s binnen SVO. Zo blijven de MBO-opleidingen naadloos aansluiten op de praktijk.

Samen bouwen aan vakmanschap in de foodsector

Al sinds de start van Kobus Opleidingen in 2013 is Arie betrokken bij het opleiden van medewerkers uit de AGF- en foodsector. Samen met Kobus bouwden we aan een plek waar werknemers zich kunnen ontwikkelen, doorgroeien en werken aan hun toekomst. Wat ooit begon met een handjevol enthousiaste studenten in een klein klaslokaal, is inmiddels uitgegroeid tot een compleet mbo-traject van niveau 1 tot en met 4!

 

Deze groei is te danken aan de hechte samenwerking tussen SVO en Kobus. Volgens Arie kunnen we dankzij de korte lijnen en het persoonlijke contact heel snel schakelen. Dit leidt tot maatwerk dat je op reguliere scholen niet snel ziet. Denk aan flexibele verkorte MBO-trajecten waarbij studenten werken en 1 dag per week naar school gaan met unieke oplossingen, zoals lesgroepen die worden gesplitst in een ochtend- en middagblok. Zo kunnen de studenten heel goed de opleiding combineren met hun baan in wisselende diensten.

 

Benieuwd wat Kobus Opleidingen voor jouw organisatie kan betekenen? Neem contact op met opleidingen@kobusbv.nl. We vertellen je graag meer over de mogelijkheden. En wie weet zitten jouw medewerkers binnenkort wel in de klas bij Arie!

Meer kennis en inspiratie

Aan het woord: Ahmed en Maria

Samen de schoolbanken in voor een mooie toekomst via Kobus. Ontdek hun avontuur!

Lees meer Werknemers aan het woord

Aan het woord: Oleksandr

Hoe Oleksandr na een nieuwe start in Nederland zijn plek vond via Kobus. Lees zijn inspirerende verhaal.

Lees meer Werknemers aan het woord

Aan het woord: Farzad

Stage bij de Top Academie gaf Farzad een vliegende start in de logistiek. Lees zijn verhaal.

Lees meer Topacademie
Heb jij een vraag? Neem contact met ons op